Przedszkolaki z Owińsk w odwiedzinach Stadniny Koni

Dnia 20.10.2017 r. grupa „Pszczółki” – 4,5 – latki wybrała się z wizytą do Stadniny Koni w Owińskach. Po raz kolejny mieliśmy ogromną przyjemność korzystać z gościnności p. Szymanowkiego.

Przedszkolaki zostały wprowadzone w tajniki pielęgnacji koni. Miały okazję poznać i zobaczyć wszystkie niezbędne do tego zabiegu przyrządy.
Jednak największą atrakcją tej wizyty były konne przejażdżki. Kuce prowadzone przez instruktorów z cierpliwością nosiły małych amatorów konnej jazdy. Dla niektórych dzieci był to pierwszy kontakt z końmi.

Podczas pobytu w Stadninie dzieci miały okazję poznać również zwierzęta hodowlane i karmić je przyniesionymi marchewkami, oczywiście w stajniach z „marchewkowej uczty” skorzystały również konie. Dziękujemy za gościnę i przesympatyczną atmosferę!

W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie W stadninie