Kulinarny tydzień Przedszkolaków

W pierwszej połowie października Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z tajnikami kulinarnymi przez cykl zajęć poświęconych tematyce zdrowia i żywienia.
Dzieci wykazywały się ogromną wiedzą i bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach.
W menu przedszkolnych przysmaków znalazły się między innymi: szarlotka, placek ze śliwkami, pizza, tosty, kanapki i sałatki warzywne i owocowe.
Przedszkolaki wspólnie gromadziły potrzebne produkty, studiowały z uwagą przepisy i książki kulinarne.
Wszystko odbywało się bardzo profesjonalnie, jak w najlepszych restauracjach. Szczególna uwaga została zwrócona na aspekt związany z higieną.
Dzieciom wszystkie potrawy i ciasta bardzo smakowały ponieważ zostały wykonane właśnie przez nich. Ciąg dalszy kulinarnych popisów nastąpi ponownie.