WARSZTATY – CHEMICZNE

Mali i Duzi Odkrywcy – Maja Konieczna

W środę 12 czerwca przedszkolaki będą miały okazje eksperymentować:

Między innymi możemy zbadać DNA cebuli i truskawki, stworzyć wulkan na lądzie i pod wodą, zrobić szron latem i wyhodować kryształ. A może uda nam się stworzyć Halloweenowe, zielone błoto lub wspaniałe perfumy? W naszym laboratorium czeka na Ciebie mnóstwo czarów. Dzięki nam zrozumiesz, że chemia wcale nie jest straszna ani nudna.

WARSZTATY – CZYTANIE WRAŻENIOWE

Czy w książkach kryją się tajemnice?

Czy książki mogą służyć do zabawy?

W piątek 14 czerwca przedszkolaki będą miały okazję spotkać się z panią Małgorzatą Swędrowską:

• autorką książek,
  • trenerem i popularyzatorką literatury dziecięcej na licznych warsztatach dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców,
  • twórcą koncepcji czytania wrażeniowego, czyli „smakowania” literatury wszelkimi zmysłami w grupie dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych,
  • czynnym nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej,
  • wykładowcą na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane rozmaite sposoby na czytanie. Spotkanie będzie nie tylko formą zabawy dla dzieci i wydobyciem radości z faktu, że książka jest przyjacielem człowieka, ale również zmotywuje dzieci do samodzielnego czytania lub sięgania po książki.

Rada Rodziców