WARSZTATY – CZYTANIE WRAŻENIOWE

Czy w książkach kryją się tajemnice?

Czy książki mogą służyć do zabawy?

W czwartek 28 marca przedszkolaki będą miały okazję spotkać się z panią Małgorzatą Swędrowską: autorką książek, trenerem i popularyzatorką literatury dziecięcej na licznych warsztatach dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców, twórcą koncepcji czytania wrażeniowego, czyli „smakowania” literatury wszelkimi zmysłami w grupie dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, czynnym nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, wykładowcą na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane rozmaite sposoby na czytanie. Spotkanie będzie nie tylko formą zabawy dla dzieci i wydobyciem radości z faktu, że książka jest przyjacielem człowieka, ale również zmotywuje dzieci do samodzielnego czytania lub sięgania po książki.

Istnieje możliwość nabycia książki z dedykacją:
1. Elementarz w podskokach – do nauki czytania dla 4-8 latków, to nie podręcznik ale książka do czytania w takiej kolejności, jaką wybierze dziecko. Pozycja opatrzona jest komentarzem w formie listu do rodziców, którzy chcieliby w domu wspomóc czytanie swego dziecka. Cena 30 zł zamiast 44.90 zł.
2. Moja mama mój tata – książka obrazkowa dla dzieci – 3-6 lat, w której krótkie zdania przeplatają się z wieloznacznymi obrazami. Przesłanie książki: Moja mama mój tata są dla mnie całym światem! Książkę inaczej czyta dziecko, a inaczej dorosły, który widzi metafory, wieloznaczności, a także w obrazach z książki odnajduje siebie. cena 20 zł zamiast 33 zł.

Rada Rodziców